HİSAR ARICILIK SİVAS
logo-black

HAKKIMIZDA

Tanıtım & Ön Bilgi

HİSAR ARICILIK SİVAS


HİSAR ARICILIK SİVAS

%100 çiçek balı

 

 Keven & Kekik Balı Faydaları ;
Arılar tarafından keven çiçeğinden alınan nektarın vücutlarında salgıladıkları enzimlerle oluşmasını sağladıkları çok kaliteli çok müstesna bir gıda maddesidir. Keven balı antibakteriyel özelliğe sahiptir. Süratle kana karışan, hızlı bir enerji kaynağıdır. Kan yapıcı özelliğe sahiptir. Kalp adalesine faaliyet ve zindelik vermnesiyle kalp hastalarına önerilir. Alerjik hastalıklarda zor ve meşakkatli tedavilerin yerine kullanılan alternatif bir tedavi ürünüdür. İhtiva ettiği A, B, C ve diğer vitaminler ile mineraller insana kuvvet ve zindelik verir. Antioksidan özelliğine sahip olan Keven Balı sağlığına dikkat etmeye çalışan herkesin özellikle antioksidan tüketme ihtiyacını giderir. Antioksidanlar, hücrelerde normal metabolizmanın zararlı yan ürünlerini temizleyen bileşenlerdir.

Keven bitkisinin yetiştiği bölgelere göre farklılaşan 200 kadar türü vardır. Kar keveni, sarı keven, dal keven, kara keven, Çoban yastığı, kirpi otu gibi adları vardır. Yuvarlak ve küme görünüşünde, yaz – kış yaprağını dökmeyen bir bitkidir. Bazı türleri yastık biçiminde kümeler oluşturan ve dikeni olan kevenlerin yaprakları tüysü, yaprakçıkları oval ve sivri olup; genellikle öbekler halinde toplanmış beyaz, sarı, mor ya da pembe çiçekleri, değişik biçim ve büyüklüktedir.

Türkiye’de Kayseri, Sivas, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari gibi 1500 rakım ve üzeri yüksek bölgelerde, taşlık ve kayalık yamaçlarda yetişir. Kuraklığa ve soğuğa dayanıklı yapıya sahip çok yıllıklı bir bitkidir. Keven bitkisi nitelikli nektar (bal) vermesiyle de arıcılarımızın ilgisini çeken çok kaliteli bal veren bir bitki türüdür.
 Ana Başlıkta Kekik Balı Faydaları ve Önemi
Kekik balı faydaları içeriğinde ki enzim ve vitaminlerden kaynaklanmaktadır. Peki, adını çokça duyduğumuz ve birçok şifası bulunan kekik balı nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl tüketilmelidir?

Kekik balı faydaları o kadar çoktur ki bu doğal besin neredeyse bir ilaç gibidir. Kekik bitkisi Türkiye’nin hemen hemen 7 bölgesinde de yetişebilen bir bitkidir. Kekiğin enfeksiyonlara iyi geldiği, iltihap söktürücü olduğu herkes tarafından bilinir. Kekik balı da kendine has kokusu, lezzeti ve faydaları ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Mucizevî balın oluşum hikâyesinin başkahramanı arılar, kekik otunda bulunan çiçeklerin özünü toplarlar ve bu özlerden kekik balını elde ederler. Kekik balının kokusu ve lezzeti …
 hisar arıcılık

TÜM HİZMETLERİMİZ

Neler Yapıyoruz?

RESİM GALERİSİ

Firma Tanıtım Resimleri

TANITIM VİDEOMUZ

BİZE ULAŞIN

Çalışma Saatleri

Hafta İçi : 08:00 - 18:00
Cumartesi: 08:00 - 18:00
Pazar:08:00 - 18:00


Özel Durum: HİSAR ARICILIK SİVAS

İletişim Bilgileri

tuğladağı mh recepli sk no 29 koyulhisar sivas

Yetkili : VEDAT CANAN
Cep :
Tel : Ödeme Beleniyorİletişim Formu

Bize e-mail yollayabilirsiniz.

HİSAR ARICILIK SİVAS
Cep: 0

© Copyright HİSAR ARICILIK SİVAS